Produkty
Nájdete nás
NEDEĽA, 19 januára 2020 23:21
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

Nemáme v tom hokej

Dátum konania: 14. 01. 2020
Inštitút Communio a Žilinská diecéza pripravili sériu diskusií o vzťahoch medzi Cirkvou a spoločnosťou. Je to okruh otázok a problematík, ktoré zaujímajú ľudí angažovaných v Cirkvi, ale aj tých, ktorí s Cirkvou až tak intenzívne nežijú. Raz za mesiac budeme v Diecéznom centre v Žiline spolu s odborníkmi postupne prechádzať jednotlivými odtieňmi vzťahov medzi Cirkvou a spoločnosťou.

Rozšírený popis podujatia

Stretnutia majú štruktúru ako hokejový zápas. Čakajú nás tri tretiny. V prvej tretine formou dialógu predstavíme postupne počas šiestich mesiacov základné témy zo sociálneho učenia Cirkvi. Na prvom stretnutí priblížime základné princípy a zásady. V druhej tretine programu budú naši hostia komentovať a glosovať spoločenské a cirkevné udalosti v našej krajine počas uplynulého mesiaca. V poslednej tretine programu sa naši hostia spolu s moderátorom pozrú do budúcnosti, čo môžeme očakávať v najbližšom mesiaci. Očakávame fundované aj vtipné odpovede.

Pozvaným hosťom bude možné položiť otázky prostredníctvom facebookového profilu Žilinská diecéza, emailom icommunio@gmail.com alebo priamo na mieste cez sli.do.

Diskusiu budeme prenášať naživo cez facebookový profil Žilinská diecéza a poslucháči si ju budú môcť vypočuť aj zo záznamu v Rádiu Lumen.

 

Hostia prvého stretnutia:

Stanislav KOŠČ, predtým vysokoškolský učiteľ, teraz pracovník Spišskej charity

a

Martin KRAMARA, kňaz a hovorca Konferencie biskupov Slovenska.

 

Moderuje Ivo Novák, redaktor rádia Lumen.Miesto konania

Diecézne centrum, Jána Kalinčiaka 1, Žilina
17.00 h