Produkty
Nájdete nás
NEDEĽA, 5 apríla 2020 12:45
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

Cirkev a spoločnosť III. - len online

Dátum konania: 18. 03. 2020
Inštitút Communio a Žilinská diecéza pripravili sériu diskusií o vzťahoch medzi Cirkvou a spoločnosťou. Je to okruh otázok a problematík, ktoré zaujímajú ľudí angažovaných v Cirkvi, ale aj tých, ktorí s Cirkvou až tak intenzívne nežijú. Raz za mesiac budeme v Diecéznom centre v Žiline spolu s odborníkmi postupne prechádzať jednotlivými odtieňmi vzťahov medzi Cirkvou a spoločnosťou.
Z dôvodu nariadenia Vlády SR bude podujatie bez prítomných divákov. Môžete ho sledovať online na Facebooku Žilinskej diecézy tak, ako doteraz.

Rozšírený popis podujatia

Stretnutia majú štruktúru ako hokejový zápas. Čakajú nás tri tretiny. V prvej tretine formou dialógu predstavíme postupne počas šiestich mesiacov základné témy zo sociálneho učenia Cirkvi. Na druhom stretnutí priblížime problematiku ľudských práv. V druhej tretine programu budú naši hostia komentovať a glosovať spoločenské a cirkevné udalosti v našej krajine počas uplynulého mesiaca. V poslednej tretine programu sa naši hostia spolu s moderátorom pozrú do budúcnosti, čo môžeme očakávať v najbližšom mesiaci. Očakávame fundované aj vtipné odpovede.

Pozvaným hosťom bude možné položiť otázky prostredníctvom facebookového profilu Žilinská diecéza, emailom icommunio@gmail.com.

Diskusiu budeme prenášať naživo cez facebookový profil Žilinská diecéza a poslucháči si ju budú môcť vypočuť aj zo záznamu v Rádiu Lumen.

 

Hostia tretieho stretnutia:

Martin Koleják, morálny teológ zo Spišskej Kapituly

a

František Mikloško, bývalý politik.

 

Moderuje Ivo Novák, redaktor rádia Lumen.


Miesto konania

Diecézne centrum, Jána Kalinčiaka 1, Žilina
17.00 h