Produkty
Nájdete nás
NEDEĽA, 16 decembra 2018 13:53
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

Prezentácia knihy Benediktova voľba

Dátum konania: 14. 11. 2017
Inštitút Communio a Konzervatívny denník Postoj vás pozývajú na diskusiu o knihe „Benediktova voľba“ o budúcnosti kresťanstva.

Rozšírený popis podujatia

V utorok 14. 11. 2017 prídu o 17.30 h do Diecézneho centra v Žiline diskutovať šéfredaktor Postoja František Múčka, prekladateľ knihy Ján Baňas, vedúci katedry pastorálnej teológie na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity Jozef Žuffa, docentka teológie na Fakulte humanitných vied Žilinskej univerzity Katarína Valčová a riaditeľ Inštitútu Communio Zdeno Pupík. Po diskusii bude možné si knihu aj zakúpiť.

Akú stratégiu by mali zvoliť kresťania v dnešnom svete? Kresťania sa dnes nachádzajú v čase rozhodovania. Rozhodnutia, ktoré urobíme, budú mať dôsledky pre životy našich potomkov, nášho národa a našej civilizácie. Ježiš Kristus sľúbil, že jeho cirkev nepremôžu ani brány pekelné, nesľúbil však, že nepremôžu jeho cirkev na Západe. Toto závisí od nás a od rozhodnutí, ktoré urobíme práve tu a práve teraz. Ak chceme prežiť, musíme sa vrátiť ku koreňom svojej viery, tak v myslení, ako aj v praxi. Budeme sa musieť naučiť návykom srdca, na ktoré veriaci na Západe zabudli. Budeme musieť radikálnym spôsobom zmeniť svoje životy a svoj prístup k životu. V skratke, budeme musieť žiť bez kompromisov, nech nás to stojí čokoľvek.