Produkty
Nájdete nás
UTOROK, 21 mája 2024 10:03
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

Program tohtoročného Týždňa kresťanskej kultúry v Žiline v plnom prúde

Text Kristína Zelná, Foto Mária Špenerová

Žilina 26. septembra Týždeň kresťanskej kultúry 2016 v Žiline je v plnom prúde. V pondelok 26. septembra návštevníci spoznávali neznáme zákutia priestorov Františkánskeho kláštora, ktorý je už niekoľko desaťročí nevyužívaný. Priblížil im ho historik Ľubomír Prikryl, ktorý ich previedol aj naopak, plne využívanou a novo zreštaurovanou Loretánskou kaplnkou v kostole sv. Barbory, v súčasnosti spravovanom rehoľou dominikánov. 

Svoju návštevu neprístupných miest zavŕšili prehliadkou veže evanjelického kostola, ktorú im spolu s historickým výkladom sprostredkovali evanjelický farár Marián Kaňuch s manželkou. Zároveň sa v tento deň uskutočnila v priestoroch Diecézneho centra vernisáž výstavy obrazov akademického maliara Andreja Mazúra, ktorý návštevníkom priblížil svoje kresby a grafiky s duchovnou tematikou.

Inštitút Communio už teraz pozýva všetkých nadšencov pre kultúru na utorkovú prednášku známeho českého psychiatra a teológa Maxa Kašparů, ktorá sa uskutoční v Rodinnom centre Sirotár o 18:00.

Viac informácií nájdete vo videu:


Späť