Produkty
Nájdete nás
SOBOTA, 13 júla 2024 10:40
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

O projekte

Mnohí kresťania túžia prehĺbiť svoju vieru. Aj sa angažujú v spoločenstvách alebo farnostiach, ale cítia, že potrebujú ísť hlbšie, respektíve dostať nové impulzy pre rozvoj a obnovu.

Jednou z takýchto možností je aj Vzdelávanie angažovaných laikov, ktoré realizuje Inštitút Communio, n.o. v Žiline. Iný podobný projekt na Slovensku zatiaľ nie je. Modlitba, prednáška, zdieľanie v malej skupine, priestor na neformálny rozhovor. Takýmto spôsobom sme na Nultom ročníku oslovili cca 500 laikov. Od septembra 2012 do apríla 2013 sa mesačne v priestoroch Diecézneho centra – Centra kultúry a dialógu stretávalo 60 až 80 angažovaných kresťanov takmer z celej diecézy.

Cieľom formácie je poskytnúť priestor Duchu Svätému, aby mohol konať v našich spoločenstvách a farnostiach, učiť sa spolupráci a hľadať návrhy konkrétnych riešení, ako ich vidia tí, ktorých sa to bezprostredne týka a chcú pomôcť. Radi by sme aj naďalej sprevádzali tých, ktorí budú mať záujem pri realizácii ich projektov, resp. udržiavať kontakt so spoločenstvami. Farnosť a diecéza majú byť spoločenstvom spoločenstiev. Ak bude zapojených do služieb farnosti väčší počet angažovaných laikov, budú rásť oni osobne, aj kňazom odbudnú rozličné práce a budeme budovať vzájomnú zodpovednosť, dôveru a jednotu.

Ako vyzeralo Vzdelávanie angažovaných laikov v roku 2012/2013 si môžete pozrieť vo videu: