Produkty
Nájdete nás
SOBOTA, 13 júla 2024 11:10
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

V augustovom vydaní Našej Žilinskej diecézy aj o Svetových dňoch mládeže

Svetové dni mládeže v Krakove, Cyrilometodské slávnosti, pokračovanie reportáže zo Svätej Zeme či pozvánka na Trojmedzie. Aj tieto témy môžu čitatelia nájsť v augustovom vydaní Našej Žilinskej diecézy. Jej redakcia pripravila opäť zaujímavé reportáže a rozhovory.

Svetové dni mládeže učia žiť milosrdenstvo a aj zo Žilinskej diecézy vycestovalo 190 mladých pútnikov na 31. celosvetové stretnutie mládeže do neďalekého Krakova. Časopis prináša reportáž z konferencie Nové svitanie a v Terchovej sa už po 27-krát konali Cyrilometodské slávnosti.

V minulej časti reportáže zo Svätej Zeme putovali po Chrámovej a Olivovej hore. Tentoraz púť povedie za ostnaté ploty Jeruzalema a navštívia Nazaret, Galileu, Genezaretské jazero, Kumrán, či Júdsku púšť.

V Nezabudnutom svetle si pripomínajú 70 rokov od úmrtia pátra Bardysa a časopis prináša zaujímavé svedectvo o kňazovi Hermannovi Schneipersovi, ktorý prežil koncentračný tábor aj tvrdý komunistický režim.

V rubrike Dvaja z jedného páru sa predstavia manželia Tichí z Bytčice. V časopise nechýbajú pravidelné rubriky a pozvánky na pripravované podujatia. Zvlášť pozývajú čitateľov na Trojmedzie, kde sa už po ôsmy raz stretnú veriaci troch krajín.

Časopis je dostupný vo všetkých kostoloch Žilinskej diecézy alebo formou predplatného.

Viac sa dozviete vo videu:

Späť