Produkty
Nájdete nás
UTOROK, 23 apríla 2024 17:28
Najbližšie podujatia
Odkazy
Communio Missio v printe

Záver Týždňa kresťanskej kultúry predstavil nové publikácie

Siedmy ročník Týždňa kresťanskej kultúry ponúkol záujemcom o „Dobrú radu nad zlato" prezentáciu novej manželskej príručky, ktorú napísal sám život. Každodenné radosti i prekážky vyše dvadsaťročného manželstva Anny a Emila Kondelovcov dopĺňajú, na takmer 100 stránkach, návody na prekonanie toho, s čím sa denne stretávajú rodiny nielen na Slovensku. Manželská STK sa môže stať večerným programom každého manželského páru. Navyše, osem tém z 23, spracovali páry v zrelom veku a mnohoroční účastníci manželských kurzov. O motivácii a odvahe písať návody na úspešné manželské spolužitie, sa mohli účastníci informovať priamo od autorov v priestoroch pastoračného centra sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste a vo Farskom kostole všetkých svätých v Bytči.

V rámci roka milosrdenstva sa tentoraz rozhodli organizátori zaradiť aj prednášku o tom Biblickom. Výňatky zo Starého a Nového zákona, ako príklady, ktoré sa dajú aplikovať aj do dnešnej doby a našich životov, dopĺňali i tie najznámejšie o milosrdnom Samaritánovi či návrate márnotratného syna. V priestoroch Krajskej knižnice v Žiline ich priblížil evanjelický teológ Adrián Kacian.

Záverečnými, výlučne kultúrnymi podujatiami siedmeho ročníka Týždňa kresťanskej kultúry sa stali prezentácie knižných noviniek. V priestoroch Krajskej knižnice v Žiline predstavil autor Pavol Prikryl svoju najnovšiu „Zbierku básní" o vzťahu medzi modlitbou a básňou, o slove, o dieťati a jeho svete, ale aj o bolesti a jej význame. Slovami autora, doslova „bieda vianočnej knižnej ponuky pre deti" ho zas priviedla k tvorbe pre mladších čitateľov. „S lampášikom do rozprávky" je súbor vianočných príbehov na každý večer vianočného obdobia jeden, s ilustráciami výtvarníka Jána Valtera.

Účastníci sa budú môcť poohliadnuť za atmosférou tohto ročníka kresťanskej kultúry aj vďaka koncertom Projektu Zbory v nedeľu 9. októbra. Bližšie termíny a informácie o možnosti zakúpenia lístkov sa dozviete u p. Dušana Václava na tel. čísle 0904 164 223 alebo emailom na icommunio@gmail.com.

Viac info o podujatiach sa dozviete aj v reportáži:


Späť